Elektromechanika

naprawy rozruszników, klimatyzacji i instalacji elektrycznych..

więcej

Mechanika

naprawy silników benzynowych oraz diesel, wymiany pasków rozrządu..

więcej

Elektronika

usuwanie programowe
i mechaniczne filtra cząstek stałych FAP, DPF..

więcej

 

 


 

Klimatyzacja

W obecnych czasach wszystkie modele samochodów posiadają fabrycznie montowaną klimatyzację. Duża część z nich wyposażona jest w systemy klimatyzacji elektronicznie sterowanej, na przykład climatronic. Częste używanie klimatyzacji pomaga utrzymać ją w dobrej kondycji oraz pozwala na osiągnięcie dużej sprawności działania.

 

Niestety poza wszystkimi swoimi zaletami, klimatyzacja posiada także swoje wady. Jedną z podstawowych jest stopniowe zanieczyszczanie całego układu nawiewów oraz parownika. Rozwijają się tam różnego rodzaju drobnoustroje takie jak grzyby, roztocza lub bakterie, które mogą być przyczyną nieprzyjemnego zapachu, złego samopoczucia a także schorzeń o podłożu alergicznym.

Przy prawidłowym korzystaniu z klimatyzacji większość dolegliwości jak katar czy złe samopoczucie (objawy zbliżone do przeziębienia) może być właśnie skutkiem obecności wspomnianych mikroorganizmów.


Aby temu zapobiec, układ klimatyzacji należy regularnie dezynfekować przy użyciu profesjonalnych środków korzystając z usług specjalistów. Zalecamy Państwu korzystanie z takiego rodzaju usług przy użyciu najnowocześniejszych i w pełni profesjonalnych środków, które z pewnością skutecznie wyeliminują wszelkie szkodliwe mikroorganizmy z układu nawiewów klimatyzacji oraz parownika. Wasza klimatyzacja będzie bezpieczna, a nieprzyjemny zapach zniknie na długi czas. Zaleca się przeprowadzanie tego zabiegu okresowo, na przykład przed sezonem letnim i po nim.

 

Oferujemy w ramach serwisu:

sprawdzanie szczelności i naprawa nieszczelności, naprawa i regeneracja kompresorów, dezynfekcja i odgrzybianie, obsługa i naprawa układów klimatyzacji, pomiar efektywności chłodzenia, naprawa pozostałych elementów.